Vishay Sfernice P0402Z3301LBT
Part No.:
P0402Z3301LBT
Description:
P 0402 Z 3301 L B TR
Shipping
P0402Z3301LBT Information
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)