Vishay Sfernice P0402H1003BGPT
Part No.:
P0402H1003BGPT
Description:
P 0402 H 1003 B G PT E4
Shipping
P0402H1003BGPT Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)