Microchip Technology OX-221-9115-10M000
Part No.:
OX-221-9115-10M000
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
7-SMD, No Lead
Description:
OX-221-9115-10M000
Shipping
OX-221-9115-10M000 Information
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
OX-221
Package/Case:
7-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
OCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±3ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
700mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.486" (12.35mm)