YXC OT8ED8K5JI-111YXC-100M
Part No.:
OT8ED8K5JI-111YXC-100M
Manufacturer:
YXC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
7050 100MHZ 1.8V-3.3V CMOS
Shipping
OT8ED8K5JI-111YXC-100M Information
Manufacturer:
YXC
Series:
YSO110TR
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.6V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)