OT7ED8K5JI-111YXC-24M.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | OT7ED8K5JI-111YXC-24M |
| Manufacturer | Shenzhen Yangxing Technology Co.,Ltd |
| Series | YSO110TR |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 24 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.3V |
| Frequency Stability | ±10ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | - |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-VDFN (3.2x2.5) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
The following parts include "OT7ED8K5JI-111YXC-24M" in Silicon Labs OT7ED8K5JI-111YXC-24M.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.