Connor Winfield OH300-61003CV-050.0M
Part No.:
OH300-61003CV-050.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Oscillators
Package:
7-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC VCOCXO 50.0000MHZ CMOS
Shipping
OH300-61003CV-050.0M Information
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
OH300
Package/Case:
7-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCOCXO
Frequency:
50 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)