IDEC NRAS1111-F-0.75A-AA
Part No.:
NRAS1111-F-0.75A-AA
Manufacturer:
IDEC
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
NRA 0.75A CIRCUIT BREAKER
Shipping
NRAS1111-F-0.75A-AA Information
Manufacturer:
IDEC
Series:
NRA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic
Current Rating (Amps):
750mA
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V