IDEC NRAR1111-F-30A-MA
Part No.:
NRAR1111-F-30A-MA
Manufacturer:
IDEC
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT PROTECTOR 30A
Shipping
NRAR1111-F-30A-MA Information
Manufacturer:
IDEC
Series:
NRA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V