IDEC NRAR1111-10A-AA-2
Part No.:
NRAR1111-10A-AA-2
Description:
CIRCUIT PROTECTOR 10A
Shipping
NRAR1111-10A-AA-2 Information
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Illumination:
Neon
Illumination Voltage (Nominal):
240V