IDEC NRAR1100-F-7.5A-AA-1
Part No.:
NRAR1100-F-7.5A-AA-1
Description:
CIRCUIT PROTECTOR 7.5A
Shipping
NRAR1100-F-7.5A-AA-1 Information
Current Rating (Amps):
7.5A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Illumination:
Neon
Illumination Voltage (Nominal):
120V