IDEC NRAR1100-F-10A-AA-1
Part No.:
NRAR1100-F-10A-AA-1
Manufacturer:
IDEC
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT PROTECTOR 10A
Shipping
NRAR1100-F-10A-AA-1 Information
Manufacturer:
IDEC
Series:
NRA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Illumination:
Neon
Illumination Voltage (Nominal):
120V