VPG Foil Resistors NMP22R00JL
Part No.:
NMP22R00JL
Description:
NMP22R00JL T/R THERMOSENSITIVE
Shipping
NMP22R00JL Information
Packaging:
Bulk
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)