VPG Foil Resistors NMP10R00JL
Part No.:
NMP10R00JL
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1210 (3225 Metric), J-Lead
Description:
NMP10R00JL T/R THERMOSENSITIVE
Shipping
NMP10R00JL Information
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
NMP
Package/Case:
1210 (3225 Metric), J-Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Metal Foil
Features:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)