NJU6385KG1-TE3.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | NJU6385KG1-TE3 |
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 50 MHz |
| Function | Standby (Power Down) |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±1ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 9.9mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | DFN6-G1(ESON6-G1) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.018" (0.45mm) |
The following parts include "NJU6385KG1-TE3" in Silicon Labs NJU6385KG1-TE3.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.