NJU6366BF1-TE1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | NJU6366BF1-TE1 |
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Series | NJU6366 |
| Package/Case | - |
| Packaging | - |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 50 MHz |
| Function | Standby (Power Down) |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Frequency Stability | - |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 10mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | - |
| Height - Seated (Max) | - |
The following parts include "NJU6366BF1-TE1" in Silicon Labs NJU6366BF1-TE1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.