NJU6221CC-V-CT4.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | NJU6221CC-V-CT4 |
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Series | NJU6221 |
| Package/Case | Die |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | - |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 1.62V ~ 3.63V |
| Frequency Stability | ±1ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 3mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | - |
| Height - Seated (Max) | - |
The following parts include "NJU6221CC-V-CT4" in Silicon Labs NJU6221CC-V-CT4.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.