CTS-Frequency Controls MXO45T-2C-10M000000
Part No.:
MXO45T-2C-10M000000
Package:
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS TH
Shipping
MXO45T-2C-10M000000 Information
Series:
MXO45
Package/Case:
Frequency:
10 MHz
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.09mm)