CTS-Frequency Controls MXO45HST-2C-3M686400
Part No.:
MXO45HST-2C-3M686400
Package:
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Description:
XTAL OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TH
Shipping
MXO45HST-2C-3M686400 Information
Series:
MXO45HS
Package/Case:
Frequency:
3.6864 MHz
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)