Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWSA1265S-820MT
Part No.:
MWSA1265S-820MT
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 82UH 135 MOHM SMD
Shipping
MWSA1265S-820MT Information
Manufacturer:
Series:
MWSA-S
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Alloy Powder
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
135mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz