Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWSA0605S-6R8MT
Part No.:
MWSA0605S-6R8MT
Description:
FIXED IND 6.8UH 5.8A 41MOHM SMD
Shipping
MWSA0605S-6R8MT Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.8 A
Current - Saturation (Isat):
6.3A
DC Resistance (DCR):
41mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)