Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWSA0605S-4R7MT
Part No.:
MWSA0605S-4R7MT
Description:
FIXED IND 4.7UH 6A 29 MOHM SMD
Shipping
MWSA0605S-4R7MT Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
29mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)