Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWSA0605S-3R3MT
Part No.:
MWSA0605S-3R3MT
Description:
FIXED IND 3.3UH 8.5A 22MOHM SMD
Shipping
MWSA0605S-3R3MT Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.5 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
22mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)