Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWSA0605S-100MT
Part No.:
MWSA0605S-100MT
Description:
FIXED IND 10UH 4.5A 60 MOHM SMD
Shipping
MWSA0605S-100MT Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
5.3A
DC Resistance (DCR):
60mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)