Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWSA0604S-4R7MT
Part No.:
MWSA0604S-4R7MT
Description:
FIXED IND 4.7UH 7A 30 MOHM SMD
Shipping
MWSA0604S-4R7MT Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)