Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWSA0604S-330MT
Part No.:
MWSA0604S-330MT
Description:
FIXED IND 33UH 240 MOHM SMD
Shipping
MWSA0604S-330MT Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)