Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWSA0604S-2R2MT
Part No.:
MWSA0604S-2R2MT
Description:
FIXED IND 2.2UH 9A 14 MOHM SMD
Shipping
MWSA0604S-2R2MT Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
11A
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)