Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWLA1265S-R68MT
Part No.:
MWLA1265S-R68MT
Description:
FIXED IND 0.68UH 1.5MOHM 55000MA
Shipping
MWLA1265S-R68MT Information
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
35 A
Current - Saturation (Isat):
55A
DC Resistance (DCR):
1.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)