Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWLA0603S-8R2MT
Part No.:
MWLA0603S-8R2MT
Description:
FIXED IND 8.2UH 68MOHM 7500MA
Shipping
MWLA0603S-8R2MT Information
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
7.5A
DC Resistance (DCR):
68mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)