Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWLA0603S-330MT
Part No.:
MWLA0603S-330MT
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 33UH 240MOHM 2500MA
Shipping
MWLA0603S-330MT Information
Manufacturer:
Series:
MWLA-S
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Carbonyl Powder
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)