Samtec Inc. MW-38-03-H-D-221-075
Part No.:
MW-38-03-H-D-221-075
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 76POS 0.039 STACK SMD
Shipping
MW-38-03-H-D-221-075 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, MW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
76
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.039" (1.00mm)
Length - Overall Pin:
0.296" (7.518mm)
Length - Post (Mating):
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height:
0.221" (5.613mm)