Micron Technology Inc. MT62F1536M32D4DS-031 RS WT:B
Part No.:
MT62F1536M32D4DS-031 RS WT:B
Manufacturer:
Micron Technology Inc.
Category:
Memory
Package:
315-TFBGA
Description:
IC DRAM 48GBIT LVSTL 315TFBGA
Shipping
MT62F1536M32D4DS-031 RS WT:B Information
Manufacturer:
Micron Technology Inc.
Series:
Package/Case:
315-TFBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
DRAM
Technology:
SDRAM - Mobile LPDDR5X
Memory Size:
48Gbit
Memory Organization:
1.5G x 32
Memory Interface:
LVSTL
Clock Frequency:
3.2 GHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
Voltage - Supply:
1.01V ~ 1.12V
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C (TC)