Micron Technology Inc. MT53D4G16D8AL-062 WT:E TR
Part No.:
MT53D4G16D8AL-062 WT:E TR
Manufacturer:
Micron Technology Inc.
Category:
Memory
Package:
Description:
IC DRAM 64GBIT 1.6GHZ SMD
Shipping
MT53D4G16D8AL-062 WT:E TR Information
Manufacturer:
Micron Technology Inc.
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
DRAM
Technology:
SDRAM - Mobile LPDDR4
Memory Size:
64Gbit
Memory Organization:
4G x 16
Memory Interface:
Clock Frequency:
1.6 GHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
Voltage - Supply:
1.1V
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C (TC)