MSA431R5M0S001.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MSA431R5M0S001 |
| Manufacturer | Coilmx |
| Series | MSA |
| Package/Case | 2-SMD |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 1.5 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | - |
| Current - Saturation (Isat) | 4.5A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 28.5mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |
The following parts include "MSA431R5M0S001" in Silicon Labs MSA431R5M0S001.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.