Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MRFG35005NR5 |
| Manufacturer | Freescale Semiconductor |
| Series | - |
| Package/Case | PLD-1.5 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Technology | pHEMT FET |
| Configuration | - |
| Frequency | 3.55GHz |
| Gain | 11dB |
| Voltage - Test | 12 V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 80 mA |
| Power - Output | 4.5W |
| Voltage - Rated | 15 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | PLD-1.5 |
The following parts include "MRFG35005NR5" in Silicon Labs MRFG35005NR5.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.