Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MRFG35003NT1 |
| Manufacturer | Freescale Semiconductor |
| Series | - |
| Package/Case | PLD-1.5 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Technology | pHEMT FET |
| Configuration | - |
| Frequency | 1.8GHz ~ 3.6GHz |
| Gain | 11.5dB |
| Voltage - Test | 12 V |
| Current Rating (Amps) | 1.3A |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 55 mA |
| Power - Output | 3W |
| Voltage - Rated | 15 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | PLD-1.5 |
The following parts include "MRFG35003NT1" in Silicon Labs MRFG35003NT1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.