Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MRF9045NBR1 |
| Manufacturer | Freescale Semiconductor |
| Series | - |
| Package/Case | TO-272BC |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Technology | LDMOS |
| Configuration | - |
| Frequency | 1GHz |
| Gain | 19dB |
| Voltage - Test | 28 V |
| Current Rating (Amps) | 10µA |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 350 mA |
| Power - Output | 45W |
| Voltage - Rated | 65 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Supplier Device Package | TO-272-2 |
The following parts include "MRF9045NBR1" in Silicon Labs MRF9045NBR1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.