MPT2.4-21.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MPT2.4-21 |
| Manufacturer | PowerFilm Inc. |
| Series | Wireless Electronics |
| Package/Case | Cells |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Power (Watts) - Max | 34 mW |
| Current @ Pmpp | 14.2 mA |
| Voltage @ Pmpp | 2.4 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | - |
| Type | - |
| Voltage - Open Circuit | - |
| Operating Temperature | - |
| Size / Dimension | 2.126" L x 0.823" W (54.00mm x 20.90mm) |
The following parts include "MPT2.4-21" in Silicon Labs MPT2.4-21.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.