VPG Foil Resistors MPP100R00AL
Part No.:
MPP100R00AL
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1210 (3225 Metric), J-Lead
Description:
MPP100R00AL 0.05% REELED
Shipping
MPP100R00AL Information
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
MPP
Package/Case:
1210 (3225 Metric), J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Metal Foil
Features:
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2-SMD
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)