Monolithic Power Systems Inc. MPL-SE5040-220
Part No.:
MPL-SE5040-220
Description:
FIXED IND 22UH 2.1A 124 MOHM SMD
Shipping
MPL-SE5040-220 Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
124mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)