Monolithic Power Systems Inc. MPL-SE2512-3R3
Part No.:
MPL-SE2512-3R3
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.8A 158MOHM SMD
Shipping
MPL-SE2512-3R3 Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
90mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)