Monolithic Power Systems Inc. MPL-AT2512-R47
Part No.:
MPL-AT2512-R47
Package:
2-SMD, J-Lead
Description:
FIXED IND 470NH 5.5A 19 MOHM SMD
Shipping
MPL-AT2512-R47 Information
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Inductance:
470 nH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
5.5 A
Current - Saturation (Isat):
6.4A
DC Resistance (DCR):
19mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)