Monolithic Power Systems Inc. MPL-AL6050-4R7
Part No.:
MPL-AL6050-4R7
Description:
FIXED IND 4.7UH 7.5A 16.5MOHM SM
Shipping
MPL-AL6050-4R7 Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
7.5 A
Current - Saturation (Isat):
11A
DC Resistance (DCR):
16.5mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)