MP1TFTVMN-80000-2.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MP1TFTVMN-80000-2 |
| Manufacturer | Delkin Devices, Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Memory Size | 1TB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) |
| Form Factor | M.2 Module |
| Speed - Read | 2.45GB/s |
| Speed - Write | 1.9GB/s |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Type | NVMe |
| Current - Max | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Weight | - |
| Size / Dimension | 80.00mm x 22.00mm x 1.35mm |
The following parts include "MP1TFTVMN-80000-2" in Silicon Labs MP1TFTVMN-80000-2.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.