onsemi MMSZ22T3G
Part No.:
MMSZ22T3G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123
Shipping
MMSZ22T3G Information
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SOD-123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
22 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C