KEMET MMK7.5474K63K01L4BULK
Part No.:
MMK7.5474K63K01L4BULK
Shipping
MMK7.5474K63K01L4BULK Information
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
63V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)