KEMET MMK5222J630J01L4BULK
Part No.:
MMK5222J630J01L4BULK
Shipping
MMK5222J630J01L4BULK Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)