KEMET MMK5124K63J01L4BULK
Part No.:
MMK5124K63J01L4BULK
Shipping
MMK5124K63J01L4BULK Information
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
63V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)