KEMET MMK15473K630B04L4BULK
Part No.:
MMK15473K630B04L4BULK
Shipping
MMK15473K630B04L4BULK Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)