KEMET MMK10224J100A01L4BULK
Part No.:
MMK10224J100A01L4BULK
Shipping
MMK10224J100A01L4BULK Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)