onsemi MM5Z9V1ST1
Part No.:
MM5Z9V1ST1
Description:
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD523
Shipping
MM5Z9V1ST1 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C